مطالب و تصاویر علمی

انرژی سبز

انرژی سبز

انرژی سبز

آیا تا به حال به این فکر کردین زمینی که روی اون زندگی می کنیم هم مثل ما نیاز به تنفس داره؟

می دونید ما می تونیم توی سالم موندن و بیشتر عمر کردن بهش کمک کنیم؟ می پرسید چطوری؟؟؟

با ما همراه باشید تا با (انرژی های سبز) که به افزایش عمر زمین و سالم زندگی کردن آدمها کمک می کنند آشنا بشید…

در سه دهه گذشته، تحقیق و توسعه در انرژی سبزگسترده شده است و صدها فن آوری جدید امیدوار کننده را به وجود آورده است که می تواند وابستگی ما به زغال سنگ، نفت و گاز طبیعی را کاهش دهد.

اما انرژی سبزِ چه چیزی باعث می شود که گزینه ای بهتر از سوخت های فسیلی باشد؟

انرژی سبز از منابع طبیعی مانند نور خورشید، باد، باران، جزر و مد، گیاهان، جلبک و گرمای زمین می آید. این منابع انرژی قابل تجدید هستند، به این معنی که آنها به طور طبیعی دوباره به وجود می آیند.

در مقابل، سوختهای فسیلی منابع محدودی هستند که میلیونها سال طول می کشد تا توسعه یابند و همچنان با استفاده از آنها کاهش می یابند.

انرژی سبز، از منابع انرژی که به آسانی در سراسر جهان استفاده می شود، از جمله در مناطق روستایی و دور افتاده ای که دیگر دسترسی به برق ندارند، استفاده می کند. پیشرفت تکنولوژی انرژی های تجدید پذیر، هزینه های پنل های خورشیدی، توربین های بادی و سایر منابع انرژی سبز را کاهش داده است.

در اینجا با چند نوع از اثر گذار ترین انواع انرژی سبز آشنا میشیم:

انرژی خورشیدی

شایع ترین نوع انرژی تجدید پذیر، انرژی خورشیدی به طور معمول با استفاده از سلول های فتوولتائیک تولید می شود که نور خورشید را جذب می کند و به برق تبدیل می کند.

انرژی خورشیدی همچنین برای گرم کردن ساختمان ها و آب استفاده می شود.فن آوری های خورشیدی به اندازه ای ارزان است که بتوان برای به کار انداختن همه چیز از ابزار کوچک دستی تا تامین انرژی یک محله از آن استفاده کرد.

 

انرژی هیدروالکتریسیتی (انرژی برق آبی)

قدرت هیدرولیکی منبع انرژی سبز است که بیشترین سهم انرژی تجدیدپذیر در ترکیب انرژی این سیاره را دارد.

قدرت هیدرو الکتریکی و یا به سادگی انرژی آبی امروز یک منبع ارزان و بسیار قدیمی برق پاک موجود در سیاره است که با استفاده از قدرت جنبشی آب تولید می شود.

این انرژی برای چرخاندن توربین های زیر آب استفاده می شود که برق پاک را با کمک ژنراتورها تولید می کنند.(سدهای بزرگ)

 

 

انرژی ژئوترمال

درست زیر پوسته زمین، مقدار زیادی انرژی حرارتی است که از شکل اولیه ی سیاره و انحلال رادیواکتیو مواد معدنی حاصل می شود.

انرژي ژئوترمال به شکل چشمه هاي آب گرم توسط انسان ها براي حمام هزاران سال استفاده شده است و در حال حاضر براي توليد برق استفاده مي شود.

به تنهایی در آمریکای شمالی از این انرژی به اندازه کافی در زیر زمین ذخیره شده تا 10 برابر بیشتر از زغال سنگی که در حال حاضر موجود می باشد برق تولید کند.

 

انرژی سبز

قدرت باد

جریان هوا در سطح زمین می تواند برای نیرو وارد کردن به توربین ها استفاده شود، تا باد قوی تری تولید شود.

سایت های با ارتفاع بالا و مناطقی که در خارج از ساحل قرار دارند، تمایل دارند بهترین شرایط برای گرفتن قویترین باد را فراهم کنند.

براساس یک مطالعه در سال 2009، شبکه ای از توربین های بادی 2.5 مگاواتی در مناطق روستایی که فقط 20 درصد از ظرفیت آنها را در اختیار دارند می تواند 40 برابر مصرف جهانی انرژی در جهان را تامین کند.

انرژی سبز

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *