مطالب و تصاویر علمی

طلا در اقیانوس

طلا در اقیانوس

طلا در اقیانوس

در سال 1872 شیمیدان بریتانیایی ادوارد سانستات گزارشی را در مورد  منتشر کرد. این گزارش الهام بخش دانشمندان شد تا راهی برای استخراج آن بیابند. بسیاری از محققان تلاش کرده اند که مقدار طلای موجود در اقیانوس ها را اندازه گیری کنند اما تعیین مقدار دقیق آن بسیار دشوار است زیرا مقدار طلای موجود در آب اقیانوس ها بسیار کم می باشد.(حدود یک قسمت از یک تریلیون قسمت)

 

طلا در اقیانوس

 

در یک تحقیق که اخیرا در مجله اپلاید جئوکمیستری منتشر شده است مقدار تقریبی طلای موجود در اقیانوس آرام 0.03 قسمت از یک تریلیون قسمت اعلام شده که از مقداری که در تحقیقات قبلی 100 برابر کوچک تر است این تفاوت به دلیل حساسیت کمتر در دستگاه های اندازه گیری قدیمی می باشد.

بر اساس اطلاعات اعلام شده از سرویس ملی اقیانوسی آمریکا تقریبا 333 میلیون مایل مکعب آب در اقیانوس ها وجود دارد که اگر بر اساس آخرین تحقیقات بخواهیم مقدار طلای موجود در آب اقیانوس ها را محاسبه کنیم مقدار بدست آمده 45 هزار تن می باشد.

این مقدار بسیار زیاد است اما به دلیل غلظت بسیار پایین و وجود مواد معدنی دیگر در آب اقیانوس ها جدا کردن آن زمان و هزینه ی بسیار بالایی دارد.

 

 

طلا در اقیانوس

 

 

در نتیجه طلا در آب اقیانوس ها وجود دارد اما اندازه گیری مقدار دقیق آن به دلیل غلظت بسیار کم امکان پذیر نیست همچنین هزینه ی استخراج طلا از آب اقیانوس نسبت به استخراج آن از معدن بیشتر است و صرف اقتصادی ندارد.

 

منبع مطلب : oceanservice

ترجمه ، تکمیل و آماده سازی : IREN – تیم تولید محتوای ایرن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *